Randevu Tel:0 344 223 93 00

YETİŞKİN TERAPİSİ

Yetişkin terapisinde bireysel terapi ya da bireysel psikoterapi uygulanır. Danışan ile psikoterapist arasında birebir şekilde gerçekleştirilen, psikolojik değerlendirme ve psikoterapötik müdahalelerin kullanımı gibi süreçleri içeren, yapılandırılmış, amaca yönelik, danışan ve psikoterapist arasındaki güven ilişkisine dayanan çalışmalardır.

Sağlıklı bir hayat sürebilmenin ön koşulu fiziksel ve ruhsal açıdan sağlıklı olabilmektedir. Günlük yaşamın koşturmacası içinde birçok insan kendisinin, yaşadıklarının, duygu ve düşüncelerinin farkında olamamaktadır. Yetişkin Terapi de amaç bedensel ve ruhsal açıdan kişinin kendinin ve sorunlarının farkında olmasını, yaşadığı problemleri çözme becerisi kazanmasını böylelikle kendisini ve yaşamını önemseyen, çevresiyle ve kendisiyle barışık yaşamak isteyen, problemlerinin farkında olan ya da yaşadığı problemleri fark etmek isteyen herkes yetişkin Terapiden yararlanabilir.

Psikoterapi sürecinde amaçlanan şey en temelde bireyin psikolojik iyilik halinin arttırılmasıdır. Psikoterapi süreci bireylere aynı zamanda problem çözme becerisi, ilişki ve iletişim becerileri, sosyal beceriler, duygu düzenleme becerileri gibi çok çeşitli konularda ilerleme olanağı sağlar.

Psikoterapi tek bir yöntem değildir, çok sayıda farklı psikoterapi kuramı ve uygulamaları vardır. Ancak bu yöntemler arasında bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış olan Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Hipnoterapi  gibi yöntemler çok daha hızlı ve başarılı sonuçlanmaktadır.

Çalışma Alanları

Yaşanılan Problemleri Hipnozla Tedavi

Depresyon

Travma

Panik Atak

Özgüven problemi

Takıntılar / Obsesif  Kompulsif  Bozukluk

Yeme Bozuklukları (Anoreksiya, Bulimia)

Kilo kontrolü / Zayıflama

Kaygı Bozuklukları

Korkular / Fobiler

Aile içi İletişim / Boşanmalar

Cinsel Problemler

Uyku Bozuklukları

Kişilerarası İletişim Problemleri

Kaygı Bozuklukları

Bipolar Bozukluk

Bağımlılık

İlişkilerde Sorun Yaşama

Öfke-Kontrol Problemleri

Sınav Kaygısı / Hipnozla Sınav Kaygısı

Dikkat Dağınıklığı / Hipnozla Dikkat dağınıklığı

Beden Algısına Yönelik Sorunlar

Çocukluk Çağı sorunları

Kişilik Bozuklukları

Psikolojik Testler