Randevu Tel:0 344 223 93 00

CİNSEL SORUNLARINIZ EVLİLİĞİNİZİN SONU OLMASIN

Cinsel Hipnoterapist ve Uzman Klinik Psikolog Fatih KİRİŞCİ, cinsel sorunların başında yer alan vajinismusun yani ilişkide kalsılma halinin kesinlikle ihmale gelmemesini ve bu cinsel sorunun evlilikleri bitirmede en ön sıralarda yer aldığını belirtti.

Vajinismus problemi yaşayan birçok kadın, vajinismus yaşadığını bilmeden tedavisi mümkün olduğu halde ihmal ederek boş yere zaman harcamaktadır. Vajinismus, zihinsel durumun bedene yansıması ile ortaya çıkan bilinç altındaki yanlış formatlanma sonucunda beden fonksiyonlarının bozulmasıyla ortaya çıkan bir sorundur. Hipnoterapi ile vajinismusu 2 günde kalıcı ve hiçbir yan etkisi olmadan tedavi etmek mümkündür. Yıllardır kasılmalardan dolayı ilişki yaşayamayan çiftlere önce cinsel eğitimler vererek daha sonra kişide oluşan travmatik yaşantıları temizliyor ve hipnozla biliç altında oluşan kilitleme sistemini açarak tedaviyi başarıyla sonuçlandırıyor.

Ülkemizde oldukça sık rastlanan bu hastalığın genellikle psikolojik olduğu ifade edilmektedir. Vajinismusla karşılaşan çiftlerin çoğu, bunun bir tek kendi başlarına gelen bir felâket olduğunu sanır, sorunu kimseye anlatamaz, nereye başvuracağını yıllarca bilemez. Birçok çift bir süre sonra cinsel birleşmeyi denemekten vazgeçer. Bu çiftin ilişkisi açısından daha olumlu bir durumdur, çünkü tekrarlanan denemeler ve her seferinde yaşanan hayal kırıklığı, çiftin cinsellikten uzaklaşmasına ve kavgalara yol açar. Vajinismuslu çiftlerimizin vajinismus tedavisi yapılmadığında evliliklerinin ciddi şekilde yara aldığı ve boşanmaya kadar gittikleri görülmüştür. Ayrıca vajinismusun psikolojik etkileri kadar sosyal etkileri de ailelerin durumu biliyor olması sıklıkla sorunu gittikçe ağırlaştırır ve çiftin üzerindeki baskıyı artırır.

Vajinismusun başlıca nedenleri ;

Yetişme çağındaki kızların cinsellik konusunda yanlış bilgilendirilmesi,

Cinsel taciz veya tecavüz,

Hamile kalma korkusu,

İlk ilişkiye girme korkusu ve ilk ilişkinin ağrılı olması,

Cinselliğin kadınlar için zarar verici olduğu düşüncesi,

Kızlık zarının yırtılması sırasında korkunç bir ağrı duyulacağının sanılmasıdır.

Vajinismusun Hipnozla Tedavisi Mümkün Müdür ?

Vajinismus tedavi edilebilen bir hastalıktır. Özellikle de hipnoerapi ile oldukça yüksek düzeyde tedavisi mümkündür. Hipnoz ile kadının kendi bedeniyle barışık hale gelmesi sağlanıyor. Kendi bedenindeki haz almaya yönelik, keyif almaya yönelik bütün organlarını uyum içinde kullanabilir hale geliyor. Hipnoterapi seanslarında amacımız tüm bedeni zihin beden bütünlüğü içinde kadının yaratılışın uygun bir şekilde tekrar formatlayarak tedavi etmektir. Hipnozun özellikle ağrıyı azaltma ve tamamen giderme etkisi mevcuttur. Ayrıca birtakım psikolojik problemlerde kişinin kendini daha rahat hissetmesi, özgüvenin artması için hipnoz oldukça faydalıdır.

 Hipnoz kadının eşi olmadan da bireysel olarak danışana uygulanabilir. Çünkü tek gelen veya beraber çalışmak istemeyen eşi olan veya cinsel terapistin eşsiz çalışmayı seçtiği durumlar için nispeten çok az tedavi seçeneği bulunmaktadır. Hipnoz bilinçdışında yatan çatışmaların, geçmişteki olaylara ilişkin çözümlenmemiş duyguların ve bilinçli zihnin ötesindeki faktörlerin keşfini hızlandırır.  Çoğu zaman, hastanın sınırlı bilinçli farkındalığı veya bilinçli farkındalığının olmadığı durumlarda, vajinismus, danışanı korkudan koruyor olabilir veya geçmişteki bir hatayı cezalandırıyor olabilir veya eşe karşı öfkeyi yansıtıyor olabilir. Kendi kendine hipnozu öğrenme ile yani otohipnozuyla, danışanın kendini kontrol ettiği hissini güçlendirir, stres, endişe, korku ve kaygılarını azaltır. Hipnozda cinsel imgelem  yolu ile cinsel istekler arttırılabilir. Vajinismusu olan kişiler ile hipnoz seansları ile kendisinin yapamadıkları şeyleri hipnozun onlara yaptıracağına inanır ve değişim gerçekleşir. Vajinismus sorunu ile karşılaşan çiftlerimizin mutlaka bu alanda uzman bir kişiden destek alması gerekir.

www.fatihkirisci.com

Cinsel Hipnoterapist Uzm. Klinik Psikolog Fatih KİRİŞCİ